(w budowie) W potrzasku
Przygodowa gra tekstowa w GRAPHICS 8

Fabuła:
...


Ciekawostki:

- To byłą pierwsza gra z której musiałem (Ed) sporo wyrzucić, ponieważ zabrakło pamięci. Pierwszym cięciem była sekwencja tekstowego symulatora lotu, dalej szły rzeczy, które można było zebrać ale były nieistotne dla fabuły.

- W grze był tekstowy "symulator" lotu helikopterem bojowym. Na ekranie widoku z kabiny rysowali się wrogowie, a gracz mógł użyć róznych broni, których jednak miał ograniczony zapas, lub wykonywać różne manewry. Niestety z braku pamięci najpierw został wyrzucony na doczytywaną planszę, aż w końcu nieukończony został porzucony, na rzecz szykiego ukończenia gry.

Za kulisami:

Poniżej przykład tworzenia grafiki w sposób alternatywny (do tego pokazanego przy "Dark Side ot the Earth"). Zamiast wypełniać pamięć kolejnymi bajtami, tu użyto instrukcji rysowania linii. Papier milimetrowy symbolizuje ekran - jedna kratka ma szerokość/wysokość dwóch pikseli ekranu. Po narysowaniu planszy grafik odczytywał pozycję początku i końca linii z papieru milimetrowego i mnożył ją przez 2. Poniżej widać planszę symulatora lotu i ucieczki z bazy.