Dr.124 (Droga 124)
Jedna z pierwszych gier, które napisałem (Ed). Wykorzystałem w niej automatyczne przewijanie ekranu tekstowego (Graphics 0) oraz odczyt znaku z ekranu (przed samochodem) i w zasadzie gra była gotowa. Rozgrywka polegała na jeździe w prawo/lewo samochodem u góry ekranu po drodze przesuwającej się w górę. Na drodze pojawiały się rózne przeszkody, które należało ominąć. Można było też zwalniać lub przyspieszać, ale samochód pozostawał zawsze u góry ekranu. Gra składała się z piętnastu krótkich odcinków drogi. Co każdy zaliczony odcinek gracz dostawał dodatkowe "życie".

Fabuła:
"Dzisiaj zrobiłeś błąd życiowy. A mianowicie założyłeś się z kumplami o cały swój majątek że przejedziesz remontowaną drogą 15 odcinków, które nie nadają się do jazdy (zaraz się o tym przekonasz)."


Ciekawostki:

- Jako ciekawostkę przytoczę że około pół roku po wypuszczeniu gry wśród znajomych, na giełdzie w moim mieście pojawił się "Out Run" na małe Atari. Wszyscy byli tym faktem podekscytowani. Niestety kazało się że to moja Dr.124 ze zmienioną planszą tytułową. Trochę mnie to rozzłościło że moją radosna twórczość ktoś wykorzystał do oszukiwania ludzi.

- Liczba "żyć" była wypisana na masce samochodu, co w rezultacie zaowocowało niewielkim "bugiem" gdy gracz jechał tak dobrze ze udało mu się zgromadzić 10 lub więcej "żyć" - grafika maski samochodu nieco się poszerzała i przednie koło wychodziło poza samochód.

- Aby przejść grę najlepiej nie rozbijać się na początkowych etapach. Ostatnie nieprzejezdne etapy można przejsć dzięki nadmiarowi "żyć".