Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rosja, Twer] Tramwaje w Twerze
Autor Wiadomość
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #1
[Rosja, Twer] Tramwaje w Twerze
Podróż linią numer 5, Dworzec autobusowy - DSK: Tramwaj Tatra T6B5.

Tak wygląda infrastruktura tramwajowa w mieście Twer, obwód Twerski, ~170km od Moskwy. Dobrze widać, jaki kryzys ma tam transport elektryczny (choć z trolejbusem tam nie jest tak aż źle)... Dziwi mnie, jak te wagony nie rozsypiają się na części podczas jazdy.

Stanem na dzień mojej podróży w mieście działały takie linie tramwajowe:

5 Dworzec autobusowy - DSK.
6 Dworzec autobusowy - Wieś Stara Konstantynówka.
10 DSK - Bulwar Canowa.
11 Dworzec autobusowy - Obwodowa (Pętlowa?).
13 Pierwsza Republikańska ul. - Bulwar Canowa
14 Dworzec autobusowy - Pierwsza Republikańska ul.

Tutaj macie schemat transportu elektrycznego (tramwaj i trolejbus)


P.S. Jakoś tak od tweryczan słyszałem, że w tym roku mają zamknąć linie 6, 10 i 13... Sad Nawet zrobiono artykuł w miejscowym dzienniku.

P.P.S. Podczas podróży zostałem niezłe zadziwiony tym, że tramwaje podają specjalny sygnał przed zamknięciem drzwi, podobny do dźwięku klaksonu samochodowego (sygnał ten słychać u mnie na filmiku). Very Happy Dla naszego kraju to coś nowego. Mr. Yellow




>Edward napisał:
>Na mapie te torowisko na końcówkach gdzie nic nie jeździ to rozbudowują czy likwidują?

Chodzi o tych liniach, co są odznaczone na szaro? To już zlikwidowane... Zielona linia na schemacie to niby budowana linia trolejbusowa, ale tak naprawdę od prawie dwóch lat nic tam się nie buduje.


>Edward napisał:
>Trolejbusowe linie 3 i 7 prawie się nie różnią?

Aha.


>Edward napisał:
>W Rosji nie ma sygnału przed zamknięciem drzwi?

Nie ma. W większości miast eks-ZSRR to jakoś się nie oswoiło. A na co te sygnale, jak motorniczy widzi że ktoś wsiada/wysiada to po prostu nie zamyka drzwi.

>g napisał:
>W GOPie część wagonów sprowadzonych z Krakowa ma podobny sygnał, jednak większość starych wozów ma dzwonki.

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2014 19:12 przez Anton.)
14-01-2014 06:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #2
RE: [Rosja, Twer] Tramwaje w Twerze
http://transphoto.ru/photo/706051 - 17.07.2014 zamknięto linię na Starą Konstantynówkę (wieś pod Twerem, linia 6). Sad Szkoda linii, robiliśmy tutaj spacer z miłośnikami po podróży koleją wąskotorową.

(o ile komuś będzie ciekawie, naganie samej podróży z kabiny TU7A - http://www.youtube.com/watch?v=bbmJvhHDsUE wycieczka organizowana przez znanego podróżnika i miłośnika komunikacji Siergieja Bołaszenko. Polecam do odwiedzenia jego strony, w razie gdy ktoś zna rosyjski to znajdzie dużo ciekawych materiałów z Rosji i innych krajów świata - w tym z Polski, a nawet z "bratnich" USA Smile)

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2014 10:13 przez Anton.)
29-07-2014 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Advanced Tram Simulator | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS