Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile zarabia motorniczy?
Autor Wiadomość
Edward Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 507
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 21
Post: #1
Ile zarabia motorniczy?
DawCio:
A ile przeciętnie taki motorniczy zarabia?

czatowiec:
Zależy od firmy, MPK z tego co wiem wypłaca sporo kasy na pensję, ale nie orientuję się jaki to mniej-więcej przedział.

skm:
W Warszawie (podobno) więcej niż kierowca autobusu.

delfin95:
Słyszałem, że pracując 45h (5 x 9h) we Wrocławiu to jest 2000PLN. O ile kurs był za własne pieniądze, jeśli to jest ta opłata potrącana od pensji. Wychodzi coś koło 1600zł.

czatowiec:
To u was dosyć mało. Ci najlepsi motorowi i kiermani co prowadzą bombiszony i mercedesy zarabiają grubo ponad 3 tysiące.

DawCio:
A w Gdańsku ZKM?

delfin95:
Co? Grubo ponad 3 tysiące? Niemożliwe! (To ja się przestaje uczyć Very Happy). Czatowiec jesteś pewien? W jakim to mieście? W Krakowie? W dodatku ile oni pracują, bo chyba nie 45h? We Wrocku masz 2000 na start. Mam znajomego "za sterami" pracuje 5 lat i ma 2800zł

czatowiec:
W Krakowie i najbardziej "elitarni" motorowi i kierowcy dostają po ok. 3200 zł według mojego kumpla, co jego wujek jest motorniczym. Elitarni, czyli tacy co długo już pracują w MPK, mieli sporo premii i prowadzą najnowsze maszyny.

delfin95:
Ile to trzeba przepracować w MPK? 20 lat?

czatowiec:
Nie wiem, ale dużo jest takich u nas co 20 lat, a nawet więcej pracują

delfin95:
Fragment artykułu, który rozwiewa wszelkie wątpliwości (Przynajmniej moje Smile )

ILE ZARABIAJĄ TRAMWAJARZE
Zarobki motorniczych zależą zarówno od miasta, w którym pracują, jak i od spółki, która ich zatrudnia. I tak np. w Warszawie lub w Gdańsku wylicza się stawkę godzinową - zmienną w zależności od stażu pracy. Do niej dolicza się:
• W Gdańsku najniższa stawka dla nowo przyjętego pracownika, który nie ma żadnego doświadczenia w pracy motorniczego, wynosi 10 zł* za godzinę pracy. Kwota ta rośnie wraz ze stażem pracy. Oprócz tego pracownik dostaje dodatki np. za „nocki".
• W Warszawie, która ma najstarszą zelektryfikowaną linię tramwajową, stawka godzinowa wynosi od 14 do 16,95 zł. Do tego dochodzą dodatki: nocny, za pracę w niedziele i święta, za patronat (wypłacany co kwartał za udział w szkoleniach), premie motywacyjne. Łącznie można zarobić nawet 4500 zł miesięcznie.
Większość spółek płaci swym motorniczym stałą, miesięczną pensję. Składa się ona z pensji zasadniczej i wszelkiego rodzaju dodatków:
• W Grudziądzu, najmniejszym mieście w Polsce z własną siecią tramwajową, pensja podstawowa motorniczego wynosi 2042,41 zł, a z dodatkami 2429,81 zł.
• W Częstochowie płaca zasadnicza to 1570 zł, ale po doliczeniu premii, wysługi, prowizji ze sprzedaży biletów i innych dodatków jest to średnio 3110 zł.
• W Poznaniu pierwsza pensja po ukończeniu kursu to 2200 zł + 340 premii. Ale jeżdżąc w nadgodzinach, można w miesiącu zarobić ok. 3000 złotych.
• W Krakowie średnia pensja motorniczego to 3,5 tys. zł.

*Wszystkie podane kwoty są stawkami brutto. Sad

zatorekcrazy1:
W Łodzi w MKT początkowy motorniczy zarabia 13zł za godzinę.
W MPK z tego co wiem zarabia ok. 11-12zł za godzinkę.
04-04-2014 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Impuls Offline
Pasażer z biletem miesięcznym
*

Liczba postów: 53
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Ile zarabia motorniczy?
delfin się trochę pomylił z Warszawą,Łódź miała 10 lat wcześniej elektryczne tramwaje
05-04-2014 07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Advanced Tram Simulator | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS