Ankieta: Gdzie powinno odbyć się spotkanie?
GOP
Częstochowa
Kraków
Wrocław
Bydgoszcz
Łódź
Elbląg
Gdańsk
Gdzie indziej (napisz gdzie)
Toruń
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotkanie forumowe
Autor Wiadomość
sadek743 Offline
Miłośnik KM i PKP
*

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #31
RE: Spotkanie forumowe
Trochę lipa z GOP-em bo na ciekawe miejsca jeden dzień nie wystarcza :/ Tu musiały by być 2-3 dni takiej wycieczki po GOP-ie, ale rozumiem że są też inne palny itd.

Linia 39: Stroszek Zajezdnia - Dąbrowa Miejska - Bytom Tarnogórska - Bytom Politechnika Śląska
Linia 49: Stroszek Zajezdnia - Dąbrowa Miejska - Bytom Urząd Miasta - Bytom Plac Sikorskiego
03-05-2016 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #32
RE: Spotkanie forumowe
Od 7 rano do 22 wieczorem nie wystarcza? Big Grin Będę na GOP-ie cały dzień...

Można by było i 2-3 dni, ale... Chcę na morze (którego w życiu nie widziałem ani razu). Tongue A urlop gumowy nie jest. :/ Sad

No i dieńgi też się liczą, w końcu nie jestem "nowym ruskim oligarchą", tylko zwykły ruski robotnik, co powoli zarabia na swoje skromne życie...

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2016 15:33 przez Anton.)
04-05-2016 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GOPdriver Offline
Pasjonat
*

Liczba postów: 162
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 10
Post: #33
RE: Spotkanie forumowe
Sadek wlasciwie Zaglebie odpada, juz w tamtym roku oprowadzalismy z MMM116 Antona, chyba, ze chcialby znowu pojechac do Sosnowca i Dabrowy Gorniczej.
04-05-2016 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sadek743 Offline
Miłośnik KM i PKP
*

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #34
RE: Spotkanie forumowe
No to jak zagłębie było to już tylko została część "śląska". Jakby się tak dało uprzeć to raczej dałoby się w jeden dzień GOP pozwiedzać. A jak nie to jeszcze za rok można również jeśli oczywiście kolega Anton ma zamiar również za rok przyjechać Wink

Linia 39: Stroszek Zajezdnia - Dąbrowa Miejska - Bytom Tarnogórska - Bytom Politechnika Śląska
Linia 49: Stroszek Zajezdnia - Dąbrowa Miejska - Bytom Urząd Miasta - Bytom Plac Sikorskiego
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2016 18:16 przez sadek743.)
04-05-2016 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
elot360 Offline
Użytkownik chory na głowę
*

Liczba postów: 188
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 5
Post: #35
RE: Spotkanie forumowe
Wy tu gadu gadu a ja im bliżej tego dnia tym bardziej mam wątpliwości.
04-05-2016 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #36
RE: Spotkanie forumowe
Mam zamiar - o ile nie rozpocznie się jakaś mocna światowa zawierucha i nie zakażą mi wjazdu do Unii... Nocnych Wilków znowu nie puścili.
Na drugim miejscu kasa, ale to nie jest o tyle ważnym faktorem jak te wizy... Parę rubelków w kieszeni zawsze się znajdzie. Smile

Ale cóż, w Rosji też jest dużo miejsc do odwiedzenia. Wink Krymski trolejbus, jako przykład. Wink

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2016 22:16 przez Anton.)
04-05-2016 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MMM116 Offline
Pieszy

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
Post: #37
RE: Spotkanie forumowe
Anton w zeszłym roku jak oprowadzaliśmy Cię po Zagłębiu mieszkałem jeszcze w Sosnowcu, teraz już w Krakowie Big Grin Więc z wielką ochotą zobaczę się z Tobą czy oprowadzę po Krakowie Smile Zostało tutaj jeszcze ok 70 starych 105 (ale z nowym wnętrzem) klasycznych już nie ma. Możemy iść do Muzeum Inżynierii Miejskiej gdzie są zabytkowe tramwaje Smile
Najciekawsza jest linia 24 gdzie kursują trójskłady 105 Big Grin
Co do sytuacji politycznej ta niestety zmieniła się w porównaniu z zeszłym rokiem, teraz rządzi Prawo i Sprawiedliwość a właściwie Jarosław Kaczyński i sytuacja oraz nastroje nie są najlepsze... Sejm uchwalił ustawę która zmieni wszystkie nazwy ulic z byłego systemu np. Jurija Gagarina, Tiereszkowej oraz być może będą prowadzone wyburzenia pomników Armii Radzieckiej...
05-05-2016 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #38
RE: Spotkanie forumowe
No tak, tak, tak - słynne stopiątkowe trójskłady. Smile Dobrze, że jeszcze zostały.

Co do sytuacji politycznej, słyszałem o tym. I to jest chore.
Komunistą nie jestem, ani miłośnikiem Armii Radzieckiej. Ani też popieraczem rządu Putina. Ale wiedząc, jakie te wszystkie dzieje mają w sobie podteksty... I to nie antyradzieckie / antykomunistyczne - tylko niestety antyrosyjskie. ;/ Skierowane przeciwko Rosjanom i Rosji jako postaci.

A tutaj jest coś. Tak się witało polskich motocyklistów w Rajdzie Katyńskim:
https://www.youtube.com/watch?v=62uHrAyS1tM
A ten memoriał w Katyniu był otwarty... za czasów dyktatora Putina. I teraz tam corocznie przyjeżdżają Polacy. Odbywają się nabożeństwa w obrzędzie katolickim (sam to widziałem w 2012).
Zbrodnia Katyńska jak takowa została wyznana... za czasów dyktatora Putina.
Natomiast wolna i demokratyczna Europa nie chce puszczać naszych motocyklistów i niszczy pomniki, które "nie pasują".
Co najmniej to nie pasuje medialnej propagandzie o "antypolonizmie w Rosji" i "pragnieniu podbić cały świat" (przynajmniej ja tego nie chcę).

Zresztą u nas spokojnie stoją obok siebie pomniki Leninowi i księciu Władimirowi (chrzciciel Rusi), mauzoleum i cerkwie... Jest prospekt Leniński i ulica Aleksandra Sołżenicyna. Bo taka jest historia i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Z Gagarinem najbardziej fajnie. Tongue Licząc, że ten Człowiek nigdy nie utożsamiał siebie z partią. A nawet wierzył w Boga i występował za odbudowę wyburzonej Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Tongue A teraz nagle zrobił się wrogiem, bo... po prostu mieszkał "nie w tym kraju".

Czasami chcę żelaznej kurtyny. Smile

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2016 15:43 przez Anton.)
05-05-2016 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MMM116 Offline
Pieszy

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
Post: #39
RE: Spotkanie forumowe
Ja serdecznie zapraszam do Krakowa Smile Jak wspominałem jest jeszcze trochę starych 105 ale i również różne ciekawe tramwaje sprowadzone dawno temu zza granicy Big Grin Poza tym możesz zobaczyć słynną Nową Hutę gdzie stał kiedyś pomnik Lenina, była Huta jego imienia (dzisiaj własność jakiegoś Hindusa pod nazwą Alcelor Mittal Poland S.A.) ulica itd.
Mi jest osobiście przykro i głupio za nasz naród z powodu coraz większej rusofobii, złych nastrojów. Mam kolegę który odnowił już kilka pomników w Dąbrowie Górniczej w dzielnicach Strzemieszyce, Gołonóg czy Ząbkowice, nawet ostatnio był tutaj ktoś z Rosji i dziękował za dbanie o to.
Do zmiany pójdą nie tylko ulice Gagarina czy innych ale np. Armii Ludowej, Gwardii Ludowej, Karola Marksa, 40 - lecia PRL czy nawet Rondo Edwarda Gierka w Sosnowcu (to rondo na którym wsiadaliśmy w tramwaj N na linii 24 Smile ) osoby która dała zwłaszcza Zagłębiu i Śląskowi wielki rozwój gospodarczy...
Niestety do władzy doszli ludzie bardzo mściwi, mówiący że w Smoleńsku był zamach, sztuczna mgła i że generalnie winny jest Tusk i Putin :/ Nie wiem jak tam było, prawdą jest że były duże błędy ze strony Rosyjskiej jak zamiana ciał ofiar czy to że nadal po 6 latach w Polsce nie ma wraku... ale nie można popadać w paranoje i nienawiść.
Mój wujek został zamordowany w Katyniu (gdzie bardzo bym chciał kiedyś jechać ale nie znam Rosyjskiego) i jakoś nie oskarżam o to całego narodu Rosyjskiego, tylko ówczesną polityczną decyzję Józefa Stalina.
05-05-2016 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #40
RE: Spotkanie forumowe
Z wyjazdem do Katynia to dobry pomysł! Moja pierwsza podróż pociągiem dalekobieżnym właśnie do tych miejsc się odbywała. Przed tym to tylko kible ERki / EDwardy po Podmoskowiu. Tongue Rok 2012 - jazda tramwajami po Smoleńsku i odwiedzenie memoriału. Smile Kremla niestety nie zobaczyłem - ale może to zrobię teraz, w trakcie wyjazdu do Polski.
http://memorial-katyn.ru/pl.html

Rosyjskiego nie trzeba aż tak dobrze znać, chyba że alfabet i podstawowe zwroty z rozmówki, dalej się dogadacie. Dojeżdżasz Polonezem do Smoleńska, dalej od dworca 101 autobus Smoleńsk - Smietanino (Смоленск - Сметанино), zapytasz się u konduktorki gdie jest' miemoriał i nie podskażet li ona, gdie mnie wyjti i takim makarom dojedziesz. Tongue I właśnie 100m od przystanku koło drogi się znajduje.
Jeszcze są autobusy 102 i chyba jakiś 136 - ale nie wiem dokładnie. I trzeba sprawdzić wszystkie rozkłady, bo obytroje jakoś troszkę rzadko chodzą (101 to ok. 5-7 razy na dobę, ja o ok. 8:50 jechałem)

Tu masz dokładne miejsce odjazdu i miejsce przyjazdu: http://wikiroutes.info/smolensk#ab=54.79...3-31.78865

Albo koleją, ER-ka Smoleńsk - Krasnoje / Красное, ale to tylko 3 razy na dobę i trzeba iść 5 kilometrów lasem i po szosie. (z powrotem to właśnie tak się dobierałem, bo chciało mi się nagrać składu ze starą kabiną o formie okrągłej i zobaczyć Gniozdowo...)

Tu jest rozkład aktualny po st. Katyń, gdybyś chciał tak jechać: http://smolensk.tutu.ru/station.php?nnst=26967

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2016 12:00 przez Anton.)
08-05-2016 11:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Advanced Tram Simulator | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS