Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tramwaje w Elblągu
Autor Wiadomość
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #11
RE: Tramwaje w Elblągu
Umieszczę tu filmik z naszym odwiedzeniem elbląskiej zajezdni: Smile
http://www.youtube.com/watch?v=4NoTq1vuGqU
Do tego widok od środka wycofanego Konstala 805Na nr. 49:
http://www.youtube.com/watch?v=_HHhyQkD3Lo

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2016 18:32 przez Anton.)
23-08-2016 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edward Online
Administrator
*******

Liczba postów: 507
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 21
Post: #12
RE: Tramwaje w Elblągu
Kafar: Chyba pod następne PESY miejsce robicie. U nas odkąd Olsztyn zrobił tramwaje jest bardzo kiepsko z nowościami.

Co do filmiku Antona, to zajezdnia elbląska jest podczas przebudowy torowisk. Cały wjazd do hali wydłużono o ładnych kilkanaście (kilkadziesiąt?) metrów, ponieważ wcześniej były łuki nawet możliwe że r<18m. Po tym tylko 105-ki i N-ki dawały radę wjechać.

Konstrukcja dachu hali zajezdni jest unikalna - widać to na filmie - jest to walcowata kratownica zrobiona z desek postawionych pionowo. I tylko tyle, żeby wszytko było bardzo lekkie. Konstrukcja powstała przed wojną, a te dziwne rozwiązanie zastosowano gdyż wody gruntowe są wysoko (obok jest Kanał Elbląski) i cięższa hala by się zapadała w gruncie.
23-08-2016 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kafar Offline
Kasownik KRG-4
*

Liczba postów: 327
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 9
Post: #13
RE: Tramwaje w Elblągu
Nie wiem pod co miejsce, taboru raczej potrzebujemy. Może ma to związek z likwidacją tej krótkiej serii (2 składy bulw i 2 składy 3-drzwiowe z czego jeden już nie jeździ). Bardziej mnie martwi to że TE sprzedaje swój wycofany tabor, aby robić miejsce pod nowy - na sprzedaż są wystawione GT6, 805Na i 5N+5ND! Szkoda by było aby enki poszły na złom, bo jak do tej pory żaden wagon 5N z Elbląga nie został zezłomowany.

[Obrazek: Admini_na_wycieczce.jpg]
23-08-2016 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lukasn26 Offline
Mam kartę miejską na wszytkie linie :P
**

Liczba postów: 553
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 12
Post: #14
RE: Tramwaje w Elblągu
Nasi mają tyle taboru że nic nie kupują teraz. Ostatnio był groźny wypadek z udziałem składu 805Na to go odstawili i czega na NG.

[Obrazek: 90a9698b9335c73bgen.png]
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011750463158
25-08-2016 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #15
RE: Tramwaje w Elblągu
Taka tu cisza w temacie... A podobnie w Elbłongu od tego miesiąca uruchomiono nową trasę wzdłuż ul. Gen. Grota Roweckiego, po której kursują teraz tramwaje 4 i 5. A nikt nawet o tym nie napisał, tylko sowieccy agenci muszą sami się dowiadywać, ze własnych źródeł tajemniczych. Tongue

(a jeszcze się dowiedziałem, że w rosyjskiej nazwie miasta stawimy akcent na pierwszej sylabie - tak jak po waszemu Tongue a wydawało mi się, że ma być na "o"...)

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2017 03:02 przez Anton.)
14-11-2017 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edward Online
Administrator
*******

Liczba postów: 507
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 21
Post: #16
RE: Tramwaje w Elblągu
Jeszcze tam nie widziałem tramwaju Big Grin Tydzień temu montowali tablice na przystankach, wiec może już jeżdżą. Jak będę miał wolną chwilę to będę czatował na tramwaj tam.

Okazało się że nawet z domu wychodzić nie muszę, widziałem właśnie jadącą tam 105-kę:

http://kamery.elblag.net/kamery/12-go-lu...idok-2,298
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2017 18:09 przez Edward.)
14-11-2017 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Advanced Tram Simulator | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS