Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rainsted z ATS
Autor Wiadomość
Ra_ Offline
Budowniczy
*

Liczba postów: 91
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 7
Post: #1
Rainsted z ATS
Już pewnie parę lat minęło odkąd uruchamiałem Rainsted w katalogu z ATS. Czy ktoś ma może jakieś uwagi, co można by w miarę szybko poprawić?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015 13:38 przez Ra_.)
03-12-2015 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kafar Offline
Kasownik KRG-4
*

Liczba postów: 327
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 9
Post: #2
RE: Razinsted z ATS
Szczerze to ja, pomimo kursu, nadal nie rozumiem jak zrobić nowy plik mapy, albo edytować już istniejący w ATS Sad

[Obrazek: Admini_na_wycieczce.jpg]
03-12-2015 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ra_ Offline
Budowniczy
*

Liczba postów: 91
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 7
Post: #3
RE: Rainsted z ATS
Chodziło mi o to, co Rainsted wyświetla będąc w katalogu ATS.

Co do edytowania tras, to sam już niewiele pamiętam. GOP robiłem w... 2009 czy 2011? Kojarzę tyle, że ćwiczyłem na tym obsługę drutów w edytorze RSF. Z kolei ATS nie umożliwiał wyświetlenia bardziej zaawansowanych rzeczy, które można było zrobić edytorem (profile pionowe, krzywe przejściowe, różne typy dróg, skrzyżowania, a nawet drzewa poza pierwszą pozycją z listy map), więc dalsze ciągnięcie tego nie miało sensu. Z kolei od 2011 zacząłem poprawiać błędy w EU07.EXE, więc prace nad edytorem mocno wyhamowały (EU07.EXE się kompletnie wykładało na sceneriach zrobionych edytorem — np. AI nie dawało rady stanąć pod górkę przy semaforze, nie reagowało na sygnały manewrowe, często stawało za semaforem, urywały się sprzęgi — ale przynajmniej mogłem to popoprawiać).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015 13:38 przez Ra_.)
03-12-2015 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GOPdriver Offline
Pasjonat
*

Liczba postów: 162
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 10
Post: #4
RE: Rainsted z ATS
Przede wszystkim Rainsted w ATS prezentuje się trochę biednie w porównaniu do tego w MaSzynie. (1 screen). Po 2 w edytorze tło jest białe, przez co nie widać dróg. (2 screen) Po 3 po zaimportowaniu scenerii do RSF nie ma łuków, trzeba je ręcznie ustawić i wszystkie tory oraz drogi maja rozstaw (szerokość) 0mm. (3 screen). Jeszcze dla ciekawskich wrzucam screena z całym fikcyjnym Gdańskiem w RSF (już pod MaSzyną). Tak w ogóle wcześniej nie wpadłem na to, żeby wrzucić Rainsteda do katalogu z ATSem.


Załączone pliki Miniatury
               
03-12-2015 18:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ra_ Offline
Budowniczy
*

Liczba postów: 91
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 7
Post: #5
Wink RE: Rainsted z ATS
No liczba lat pracy nad funkcjami do MaSzyny jest znacząco większa niż do ATS. Big Grin Ostatnio dodałem możliwość definiowania kolorów, dając do wyboru kolorystykę MaSzyny z 2004, z 2009 oraz tę z Windows. Być może dla ATS też by można przyjąć jakąś kolorystykę i by to ładniej wyglądało niż kolory z Windows. Z eksportowaniem łuków to sprawdzę (łuki w ATS są robione w nieco magiczny sposób). Miałem jakiś pomysł, żeby do ATS wpisywać rozstaw, jak również szerokość drogi, ale nie pamiętam, czy się to przyjęło (kiedyś szerokości dróg były na sztywno przypisane do ich kolejnych numerów).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015 19:20 przez Ra_.)
03-12-2015 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ra_ Offline
Budowniczy
*

Liczba postów: 91
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 7
Post: #6
RE: Rainsted z ATS
Poprawiłem eksport łuków do RSF w wersji 15.12.112.11064. Kiedyś zrobiłem wyliczenie od razu połowy kąta pomiędzy kolejnymi odcinkami łamanej (do wyliczenia punktów styczności) i się to zemściło przy wyliczaniu wektorów kontrolnych dla łuków (bo tam jest potrzebny cały kąt, a właściwie to jeszcze odjęty od 180°).
04-12-2015 03:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kafar Offline
Kasownik KRG-4
*

Liczba postów: 327
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 9
Post: #7
RE: Rainsted z ATS
A gdzie tę wersję można pobrać? Bo na stronie wisi 1.0.99.8994.

[Obrazek: Admini_na_wycieczce.jpg]
04-12-2015 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ra_ Offline
Budowniczy
*

Liczba postów: 91
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 7
Post: #8
RE: Rainsted z ATS
Najlepiej przez guzik pobrania nowej wersji. Na pewno jest w starterze MaSzyny, na pewno również w edytorze RSF (Aktualizacja na zakładce Wyświetlanie) — edytor do ATS też powinien taki guzik mieć, ostatnio zmieniałem jego etykietę. Ten mechanizm sprawdza, która wersja się próbuje aktualizować i zależnie od tego albo podaje archiwum z dodatkowymi bibliotekami, albo tylko z samym EXE.


Póki nie ma propozycji na kolorystykę, napiszę tylko, że do RAINSTED.INI można dopisać takie pozycje, a następnie zmieniać liczby szesnastkowe, które są kolorami. Te poniżej dla MaSzyny 2004.

Kod:
[RAINSTED]
color0=0x007DAB7C
color1=0x008CBB8D
color2=0x80000018
color3=0x008CBB8D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2015 13:44 przez Ra_.)
04-12-2015 13:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GOPdriver Offline
Pasjonat
*

Liczba postów: 162
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 10
Post: #9
RE: Rainsted z ATS
(04-12-2015 13:26)Ra_ napisał(a):  Póki nie ma propozycji na kolorystykę, napiszę tylko, że do RAINSTED.INI można dopisać takie pozycje, a następnie zmieniać liczby szesnastkowe, które są kolorami.

Akurat w przypadku Rainsteda w ATS nie działa zmiana koloru. Eksport do RSF działa prawidłowo, nawet poprawny rozstaw szyn i szerokość drogi jakąś tam ustawił (6m) Smile.
A moja propozycja co do kolorystyki w załączniku.
PS Edward można prosić o zwiększenie miejsca na załączniki? Powolutku mi się kończy.

EDIT:
Pobawiłem się trochę edytorem i spróbowałem wyeksportować niektóre mapy (nieedytowane Gdańsk i Elbląg 1995 i testową mapę z jednym prostym torem) spowrotem do ATSa. Za każdym razem wywala na torowisku i wpisuje do sderr.txt
Kod:
Fatal signal: Segmentation Fault (SDL Parachute Deployed)
.
Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego?


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2015 18:30 przez GOPdriver.)
04-12-2015 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ra_ Offline
Budowniczy
*

Liczba postów: 91
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 7
Post: #10
RE: Rainsted z ATS
A faktycznie, z kolorami wtopiłem — myślałem, że to inaczej działa... Poprawiłem w wersji 15.12.112.11068.

Natomiast z eksportowaniem RSF do ATS jest bardziej złożony problem. Zwrotnice w ATS są punktami, podczas gdy w MaSzynie są specyficznymi odcinkami torów. Robiąc GOP wstawiałem zwrotnice z tramwajowym szablonem 5m, który następnie się konwertował na fragment łamanej. W przypadku konwersji z ATS do RSF nie ma szablonów zwrotnic — po prostu w jednym punkcie są 3 odcinki. Być może dlatego nie przejmowałem się tym, że wygenerowany RSF nie ma łuków. Na razie nie mam pomysłu na obsługę szablonu zwrotnicy o zerowej długości...
04-12-2015 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Advanced Tram Simulator | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS