Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam programistów, grafików itd.
Autor Wiadomość
BlackDeathAngel Offline
Pasażer
*

Liczba postów: 11
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Szukam programistów, grafików itd.
Jak już pisałem w poprzednich postach konstruuję kabinę motorniczego z tramwaju konstal 105Na.
Chciałbym do tej kabiny stworzyć symulator, by nie wykorzystywać pracy autora ATS, chociażby ze względu na etykę Wink

Tak więc szukam osób, które chętne były by na stworzenie takiego symulatora.
Założeniem jest, że będzie on programem darmowym i ogólnodostępnym.
Będzie nim można sterować myszką jak i klawiaturą.
Na chwilę obecną potrzebuję programistów oraz grafików.
W razie pytań oraz chętnych zapraszam do kontaktu w formie odpowiedzi jak i poprzez pw.
13-12-2014 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edward Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 507
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 21
Post: #2
RE: Szukam programistów, grafików itd.
Powiem szczerze że taki program to masę roboty i wyrzeczeń. Coś o tym wiem Smile Z drugiej strony kumpel elektronik myślał o zrobieniu modułu elektronicznego do nowego ATS, który by pozwalał połączyć symulator z przyciskami/manipulatorami pulpitu/kabiny jakby ktoś chciał w domu zrobić coś takiego. Czyli z jednej strony moduł podpina się do komputera np. przez np. rj35, czyli wtyk sieciowy a z drugiej strony modułu podłączało by się kable już bezpośrednio z przycisków/kontrolek. Zastanawiał sie czy na coś takiego byłby popyt.
13-12-2014 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BlackDeathAngel Offline
Pasażer
*

Liczba postów: 11
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Szukam programistów, grafików itd.
Przy dobrej cenie i koszt byłby dobry Big Grin Jednak nie mogła by być to kwota wielka, a jednak elementy + kabina to koszta spore, a więc i klientów mało, chyba że zrobiony został by sam pulpit, ja pomyślałem o innym sposobie, czyli podłączenie po prostu pod starą klawiaturę wszystkich przycisków, i śmiga Big Grin Robiłem tak przy grach, które nie miały możliwości zmiany z klawiatury na np. kierownicę. Wszystko się sprawdziło, tutaj było by z tym mniej zabawy, troszkę więcej z kontrolkami, jednak też nie jest to jakaś czynność, która była by czasochłonna. Co prawda przerwałem, ale również uczyłem się na elektronika Wink

Wracając jeszcze do klientów, jeżeli robiło by się to z dość tanich materiałów i koszt elementów wyniósł by np. 150zł, dorzucasz koszt robocizny i sprzedajesz za 250 czy tam 300zł. Na pewno klientów było by sporo, jest to coś, czego nie można dostać tak po prostu. Kierownicę kupisz wszędzie, a pulpitu z tramwaju spełniającego te samą funkcję już niekoniecznie. Smile
14-12-2014 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GOPdriver Offline
Pasjonat
*

Liczba postów: 162
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 10
Post: #4
RE: Szukam programistów, grafików itd.
Moim zdaniem ze wzgledow etycznych mozesz spokojnie wykozystac atsa tak jak ma to miejsce w przypadku maszyny a co so pulpitu to w starszych wersjach bylo wykorzystanie pada/joya wiec pokeys albo atmega emulujaca joya powinna sie switnie do tego celu nadac. Co do pokeys jest to koszt ok 220zl ale podpinasz i dziala. Atmega kosztuje miedzy 8 a 40 zl ale musisz sam napisac program.
14-12-2014 10:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BlackDeathAngel Offline
Pasażer
*

Liczba postów: 11
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Szukam programistów, grafików itd.
Jak na razie owszem, mogę testować itd. na ATS, jednak np. gdybym kiedyś postanowił robić kabiny i sprzedawać z załączonym symulatorem, nie mógł bym już wykorzystać ATS, poza tym, fajnie stworzyć coś, czego nie ma za wiele, w porównaniu do innych gier np strzelanek...
14-12-2014 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kafar Offline
Kasownik KRG-4
*

Liczba postów: 327
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 9
Post: #6
RE: Szukam programistów, grafików itd.
Cytat:nie mógł bym już wykorzystać ATS
Dlaczego tak myślisz? Jakbyś zagadał odpowiednio do Edwarda.. Wink

[Obrazek: Admini_na_wycieczce.jpg]
14-12-2014 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BlackDeathAngel Offline
Pasażer
*

Liczba postów: 11
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Szukam programistów, grafików itd.
Myślę tak, ponieważ zdaję sobie sprawę ile pracy trzeba włożyć w taki symulator, masa godzin spędzonych przy tworzeniu silnika, pisanie programu, grafika, dobór dźwięków a następnie kupę poprawek, by wszystko było dobrze. Bezczelnym było by z mojej strony, gdybym kiedyś postanowił sprzedawać gotowe deski do podłączenia pod komputer i dorzucił ATS jako gratis, żeby mieli jak grać.

ATS powstawał lata, żeby osiągnąć stan, jakim możemy się teraz cieszyć, pamiętam kiedy pobrałem ten symulator kiedy jeszcze były to pierwsze wersje, i nie było tylu udogodnień co w chwili obecnej. Trzeba uszanować ciężką pracę Edwarda i to, że możemy cieszyć się ATS za darmo Wink

Wiadomo, że jak zrobię konsole, to pewnie używać jej będę właśnie za pomocą ATS, myślę, że Edward nie będzie miał nic przeciwko, jeżeli zrobię moda, który pozwoli w ATS sterować takim kontrolerem Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014 02:02 przez BlackDeathAngel.)
15-12-2014 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Advanced Tram Simulator | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS