Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie mieszkamy?
Autor Wiadomość
lukasn26 Offline
Mam kartę miejską na wszytkie linie :P
**

Liczba postów: 553
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 12
Post: #31
RE: Gdzie mieszkamy?
Jemu chyba chodzi o AleksandrÓw Big Grin

[Obrazek: 90a9698b9335c73bgen.png]
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011750463158
27-01-2016 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #32
RE: Gdzie mieszkamy?
Wiem, wiem. Smile A takie miasto jest także pod Moskwą.

Od tego miasta odchodzi także linia kolejowa Aleksandrów - Iwanowo, przez miasteczko o nazwie Juriew-Polski. Należy mi się te miejsca odwiedzić.

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2016 14:53 przez Anton.)
29-01-2016 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #33
RE: Gdzie mieszkamy?
https://www.youtube.com/watch?v=UZ264FNkbtI - i tak teraz ta winda jeździ, bez światła. Smile

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
03-03-2016 01:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edward Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 507
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 21
Post: #34
RE: Gdzie mieszkamy?
Nie lubię tych wind zamykanych, za PRL'u to przynajmniej jednej ściany nie było i nawet bez światła było jasno, bo w drzwiach były szyby.
03-03-2016 03:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #35
RE: Gdzie mieszkamy?
Mocno się zdziwiłem widząc te wasze ZREMB-y bez ściany. Big Grin Miałem takie w warszawskim hotelu.
To jednak nie jest bezpiecznie, a jeśli ktoś jadący po dobrej wodzie ognistej padnie w tą stronę? U nas to zawsze drzwiczki były - > http://www.youtube.com/watch?v=YRWQsd1hPh4

To jest winda KMZ-58, jedna z ostatnich takich w Moskwie. I już jej wymieniono na nową.

Co do tej windy w mym bloku... Oprócz Końca Światła, w parterze wisi ogłoszenie, że chwilowo nie działa połączenie z dyspozytornią. Kto jest śmiały, może jechać. Big Grin
(za 10 lat zatrzymała się tylko raz, gdy skakali w niej dzieciaki)

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2016 07:41 przez Anton.)
03-03-2016 07:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzychu Offline
Pasażer z biletem miesięcznym
*

Liczba postów: 141
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
Post: #36
RE: Gdzie mieszkamy?
U mnie w bloku też kiedyś winda miała drzwiczki w środku, ale potem w latach 90 wymieniono kabinę na nową, bez drzwiczek. Na Politechnice Wrocławskiej jechałem kiedyś taką dużą, starą windą, może nawet to była towarowa. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe, zamykane na klamkę, a gdy się wchodzi to podłoga opada kilka cm. Brakowało też kawałka dachu, więc wrażenia z jazdy były niezłe Smile Początkowo nie potrafiłem jej przywołać, bo przyzwyczajony do mojej windy nacisnąłem tylko przycisk i czekałem, a okazało się, że trzeba go trzymać cały czas dopóki winda nie przyjedzie Smile Na youtube można znaleźć filmiki z tamtej windy, tylko wtedy miała jeszcze dach Smile

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego
03-03-2016 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #37
RE: Gdzie mieszkamy?
(03-03-2016 12:31)krzychu napisał(a):  U mnie w bloku też kiedyś winda miała drzwiczki w środku, ale potem w latach 90 wymieniono kabinę na nową, bez drzwiczek.

Jakie to nasze. Smile
A nawiasem, w kilku sąsiednich blokach na początku '00 też stały KMZ-58, których w ~2005 roku po 40 latach służby wymieniono na nowe w ramkach programu modernizacji. Minęło jeszcze 5 lat, zaczęli tam robić remont kapitalny... I... Znowu wymienili windy...

Także te stare KMZ mają taką właściwość, że w drodze mogą spokojnie się zatrzymać pomiędzy piętrami (zdarza się, podobnie, gdy coś tam jest źle wyregulowane... jakiś kontaktor czy coś). To trzeba wcisnąć guzika jeszcze raz i jedzie dalej. Smile

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2016 21:11 przez Anton.)
03-03-2016 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edward Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 507
Dołączył: Jan 1970
Reputacja: 21
Post: #38
RE: Gdzie mieszkamy?
U nas w starych wieżowcach były windy jeszcze z drzwiczkami, ale w pozostałych były bez ściany - przez to były wygodniejsze i szybsze w użyciu.

>To jednak nie jest bezpiecznie, a jeśli ktoś jadący po dobrej wodzie ognistej padnie w tą stronę?

Jest zabezpieczenie, na pierwszy rzut oka niewidoczne - zewnętrzny kawałek progu windy jest ruchomy i za razem jest przyciskiem zatrzymania windy. Czyli jak winda jedzie w górę i coś się wciśnie między ruchomą ścianę a próg windy to spowoduje wciśniecie progu i zatrzymanie windy.

>a jeśli ktoś jadący po dobrej wodzie ognistej padnie w tą stronę?

wiem że to niezbyt pedagogiczne co powiem, ale przetestowałem "zgon" i restart w takiej windzie po przekroczeniu dawki śmiertelnej alkoholu dla przeciętnego Europejczyka Wink
Powiem tak, człowiek się budzi i ledwo co widzi, a widzi że ściana się rusza i się zastanawia co to za Matrix, że się ściana w pokoju rusza. Efekt zdziwienia bezcenny.
A potem się orientuje że to winda i gdy ona staje, wykulguje się na drzwi, które pod wpływem zderzenia mas się otwierają i opuszcza się windę,
co byłoby niemożliwe w przypadku windy starszego typu z wewnętrznymi drzwiami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2016 22:01 przez Edward.)
03-03-2016 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzychu Offline
Pasażer z biletem miesięcznym
*

Liczba postów: 141
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 2
Post: #39
RE: Gdzie mieszkamy?
Zależy jakie drzwi, bo u nas są jakieś takie ciężkie, że dość mocno trzeba je pchnąć Smile W sąsiedniej klatce nawet jednym palcem da się je popchnąć.
A co do progu to prawda, w naszej windzie jest i nawet kiedyś się go testowało, naciskając butem podczas jazdy. Ale wtedy był tak zrobiony, że łatwo się wciskał i był dość wyraźnie oddzielony od podłogi. Niedawno mieliśmy remont windy (lifting wnętrza kabiny i wymiana sterowania) i teraz ten próg jest bardziej zintegrowany z podłogą windy i nie da się go wcisnąć tak łatwo.

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego
03-03-2016 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anton Offline
Pasażer bez biletu
*

Liczba postów: 434
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 9
Post: #40
RE: Gdzie mieszkamy?
Teraz w Moskwie puścili program "renowacji", w ramach której mogą zburzyć prawie całą kuncewską starówkę... I zabudować mieszkaniami komercyjnymi. Brawa dla spółki PiK i pana Sobianina. Undecided Ciekawie, ile mu zapłacili...

Za niepodległe może się uważać tylko to państwo, przeciwko któremu jankesy i ich sługusy wprowadzili sankcje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2017 16:09 przez Anton.)
27-05-2017 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Advanced Tram Simulator | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS