ATS Forum - Advanced Tram Simulator

Pełna wersja: Geometria tramwaju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Podmieniłem w pierwszym poście kod na nową niedrzewiastą strukturę. Analogicznie do 102N można zrobić gt6, gt8, (i niemieckie dziwolągi jak: gt10, gt12).
Jeśli oś przegubu jest poza osią wózka (np. NGT6) to wtedy należy tą odległość wpisać jako drugą liczbę po numerze podłączanego wózka.


Jeszcze znalazłem takie cudo jak GT6N - do końca nie wiem jak działa to zawieszenie i jak wzory wyprowadzić. Przy czym jego drugą generację GT8N chyba ogarnę.
Możesz wytłumaczyć parametry przy bogie w gałęzi underframe?
pierwszy to numer wózka lub ostoi na którym jest oparty trzpień, a drugi to przesunięcie trzpienia względem środka wózka/ostoi
A liczba przy bogie? Pierwszy wózek ma 0 a kolejne różne liczby - to przesunięcie od osi pierwszego wózka?
dokładnie tak
No to jak dla mnie może być. Smile Wszystkie wagony w pierwszym poście są zrozumiale opisane. Mam nadzieję że do ATS2 też będzie dokumentacja dewelopera, tak jak do pierwszej wersji?
Będzie dokumentacja deweloperska. W sumie to ten format jest prostszy do ogarnięcia, niż jak pierwotnie zamierzałem z użyciem struktury drzewiastej. Nawet udało mi się zrobić KT4. Teraz próbuję zrobić Pesę, tu problemem są ruchome wózki względem ostoi - mają 1 stopień luzu, nie wiem jeszcze jak to sensownie zrobić.
Stron: 1 2
Przekierowanie