ATS Forum - Advanced Tram Simulator

Pełna wersja: Tramwaje e1+c3 i Konstal 102Na
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Mam pytanie, czy w następnej wersji pojawi się może wiedeński skład e1 + c3 lub Konstal 102Na?
Zrobienie tramwaju do ATS nie jest takie proste. To oczywiste, że docelowo muszą powstać takie tramwaje i zapewne powstaną, ale musi je ktoś zrobić. Parę osób coś zrobiło, robi lub próbowało robić, ale poza dłubaniem modelu w programie do modelowania 3D trzeba jeszcze zebrać dokumentację, mieć wymiary, zdjęcia poglądowe, zdjęcia na tekstury, samemu domierzyć brakujące elementy w oryginale itp. Jak ktoś zbierze takie informacje (nie wystarczy tylko wskazać kilku zdjęć z internetu), to może wtedy ktoś podejmie się próby zrobienia modelu. Z resztą każdy może sam spróbować - do modelowania można użyć programu Blender.
Poza tym autor ATS pracuje nad zupełnie nowym silnikiem programu i pewnie niedługo dotychczasowy ATS pójdzie do muzeum, więc nie wiadomo czy wytyczne do tworzenia nowych obiektów będą takie same.
A czy mógłby mi Pan podpowiedzieć, jak można przerobić teksturę dusseldorfskiego helmuta aby wyglądał jak krakowska Norymberga (Man Gt6)? Przynajmniej z zwenątrz, bo one z tego co pamiętam były przez MPK Kraków przrabiane. Miały jeden plus, były ciche.
Tekstury są w data\textures\00000006\ , ale najlepiej zachować kopię. Można też utworzyć sobie niezależny wagon bez zmieniania istniejącego (który różniłby się tylko teksturą), ale to wymagałoby trochę kombinowania i orientacji w strukturze plików ATS. Tu jest taka dokumentacja jak to działa mniej więcej http://adf.ly/4067500/ats-developer Smile
Czyli, jak na razie nikt nie robił repaintu do Norymbergi. Szkoda też, że w ATS nie ma wagonu B4, a poza tym to nie całkiem prawda, że te Gt6 nie miały gniazd wysokiego napięcia. Gt6 + B4 były łączone ze sobą za pomocą kabla biegnącego po zaczepie, natomiast Rotax e1 + c3 mają takie gniazda, jak konstal, tylko, że pojedyncze.
Może się pokuszę o zrobienie Norymbergi, ale nie za bardzo wiem, jak. Dlatego wybrałem inne rozwiązanie.

Ale jeżeli by ktoś miał, to może byc nawet niedokończony.

A czy ktoś wie, jakie Pesy będą jeździły po Krakowie? CZy to będą te typu Swing (pięcioczłonowe), które jeżdżą już w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i zdaje się, że w Częstochowie.

JA zrobiłem sobie kiedyś takie dwie wersje helmuta.
Nie są może najlepsze, ale zawsze jakaś odmiana
Ponowię pytanie z części forum dotyczących repaintów.
Czy ktoś ma może repaint do krakowskiego Konstala 105Na?
Kiedyś można było ściągnąć ze starego forum, ale to co pobrałem nie działao chyba dobrze, dlatego pytam.Huh
Zadam pytanie jeszcze raz. Czy mógłby ktoś udostępnić mi ten repaint do krakowskiego Konstala 105Na???
O ile dobrze pamiętam autorem był 105Na-1260, ale widać nie odzywa się. Poszukam w starych plikach tego repaintu i podrzucę tutaj.
A nie orientuje się Pan, czy był robiony Man gt6? tzw. Norymberga.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie