ATS Forum - Advanced Tram Simulator

Pełna wersja: Różności - kafar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Witam. Tutaj będę wklejał rzeczy, które udało mi się zrobić. Na razie macie sygnalizator. Różne były jego kombinacje, pionowo ze szkłami czerwone-zielone był montowany na mijankach, poziomo montowane nad bramą w hali pokazywały czy można wejść na dach wagonu czy nie (czerwone - włączona sieć), a dawniej z pomarańczowymi pokazywał kierunek w którym jest przestawiona zwrotnica - i to jest coś, co chciałbym Edward żeby było w ATS2 Smile

Jutro zmierzę osłonki i je wymodeluję, a enkę zacznę jak zmierzę jeszcze jeden wagon - niestety na każdym są różne wymiary blach i listew, i muszę dobierać, doliczać żeby się wszystko zgadzało...
>to jest coś, co chciałbym Edward żeby było w ATS2

> pionowo ze szkłami czerwone-zielone był montowany na mijankach,
Na mijankach można ustawić ban wjazdu na jednotor - jeśli cokolwiek wjedzie poza czujnik ustawia się zakaz wjazdu innych tramwajów komputerowych - pod do można podczepić światło.

>poziomo montowane nad bramą w hali pokazywały czy można wejść na dach wagonu czy nie (czerwone - włączona sieć),
Na razie nie ma żadnego mechanizmu sprawdzającego czy jest zasilanie (może to dodam kiedyś, ale wiele prac jest z większym priorytetem).

> a dawniej z pomarańczowymi pokazywał kierunek w którym jest przestawiona zwrotnica

Jak to działało dokładnie? Są jakieś zdjęcia?

Teraz można już podpiąć pod stan zwrotnicy taki obiekt sygnalizatora np. z "<" "^" i jest też działający sygnał blokady "X".
Ta mijankach to raczej normalne sygnalizatory. A na zajezdniach... Zaraz coś może znajdę na phototrans...


----------------------------------------------------------------------------

[Obrazek: 128818.jpg]

Pewnie pomyślicie że robię z was idiotów, ale na wszelki wypadek powiem że jak klikniecie w fotkę to was przeniesie na stronę, i będzie lepiej widać co zakrywa napis.
@Edward: http://lodz.fotopolska.eu/595832,foto.html?o=u48733
Niestety widać tylko tył sygnalizatora. Ale z przodu były strzałki i pokazywały kierunek przestawienia zwrotnicy:
Rysunek
Nie wiem tylko jak to działało - czy zwrotnica była sterowana automatycznie czy był jakiś mechanizm uruchamiany przez ręczne przestawienie.

@elot360: No tak, przy stanowiskach do przeglądu/wymiany pantografów też są sygnalizatory, działające tak samo jak w zwykłej hali.

Puszka sygnalizatora skończona i oteksturowana - myślałem żeby zrobić kilka wersji - średnio zardzewiałą, zapuszczoną i nową, czystą. Tutaj pierwsza wersja. Do zrobienia mam jeszcze kolorowe soczewki i dorobić zameczek.
(22-02-2015 20:49)kafar napisał(a): [ -> ]@Edward: http://lodz.fotopolska.eu/595832,foto.html?o=u48733
Niestety widać tylko tył sygnalizatora. Ale z przodu były strzałki i pokazywały kierunek przestawienia zwrotnicy:
Rysunek
Nie wiem tylko jak to działało - czy zwrotnica była sterowana automatycznie czy był jakiś mechanizm uruchamiany przez ręczne przestawienie.
O ile mnie pamięć nie myli na pl. Sikorskiego są 2 światła które pokazują ustawienie pierwszej zwrotnicy na pętli. Nawet chyba to działa bo nie raz jak patrzyłem to świeciła się strzałka która pokazywała właściwy kierunek na zwrotnicy. Nie wiem czy dzisiaj też działa, i czy działa poprawnie, ale może o to chodzi.

Dodam że z wyglądu są jak poziome belki (tu znak stop dla tramwaju), tyle że zamiast belki jest strzałka.
kafar przyznaj się, czy na robieniu sygnalizatorów wzorowałeś się na rzgowskim sygnalizatorze, które KMST gdzieś tam wzięło? Big Grin Big Grin Big Grin
Tak, mam do niego dostęp i z niego brałem wymiary.
I po sprawie Big Grin
Po jakiej sprawie?
No serio nie wiesz o co mi chodzi?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie